Etykiety

poniedziałek, 18 maja 2020

UWAŻAJ NA OFERTY PRACY W DOMU! Tester aplikacji, usług i produktów

Serwisy ogłoszeniowe i media społecznościowe zalewane są ofertami pracy jako tester aplikacji czy usług/produktów. Kuszą nas stawkami 50-400zł za kilka minut pracy. Zarobkami kilku tysięcy miesięcznie.
Obecnie wiele osób siedzi w domu, lub zarabia 50-80% dotychczasowej pensji. Jest to wzmożony czas pracy naciągaczy. Kuszących ludzi, szukających dodatkowych środków finansowych, obietnicą szybkiego zarobku. Podejrzane oferty prawie zawsze są promowane w mediach społecznościowych, ale także można znaleźć je w wielu serwisach ogłoszeniowych.

Tutaj możemy podzielić sposoby działania na kilka punktów:


1. "Tester"

ATester aplikacji: na reklamie w serwisach społecznościowych, oczywiście widzimy pieniądze i 50-100zł za kilka minut pracy! 
Zostajemy poproszeni o instalację aplikacji i rejestrację. 
Są to aplikacje systemów bankowych/transferowych/kredytowych które od kilku lat pojawiają się gęsto na rynku.
Takie jak np:

Większość tego typu programów jest darmowych, otrzymujemy za rejestrację 20-100zł od "instytucji finansowej" jako premię dla nowego klienta, także osoba polecająca, dostaje taką kwotę. Na tym zarabiają polecający.
Później, aby zarobić więcej (obiecane-tysiące miesięcznie) każą nam po prostu polecać te programy dalej. Ot taki z nas tester i szybki zarobek :) 
Oferta jest mało szkodliwa z racji, że wymienione systemy są przeważnie darmowe. Zastanówmy się jednak, czy nasze dane wrażliwe są warte tej ceny. Nasze dane trafiają do firm, które czasami nie mają nawet siedzib na terenie europy i nie podlegają pod żaden nadzór bankowy.


B) Tester gier: Na oferty opisane poniżej, możemy natrafić w serwisach ogłoszeniowych. Oferty wyglądają bardzo realnie, po wyrażeniu zainteresowania i krótkiej rozmowie. Dostajemy link do pobrania gry na PC lub telefon komórkowy. Aby uwiarygodnić oszustwo, dostajemy nawet plik, w którym podczas gry mamy zapisywać ewentualne błędy jakie znajdziemy.
Jest to spowodowane tym, że firmy promujące gry w serwisach afiliacyjnych, aby odsiać kliki tylko dla nabicia pobrania. Wymagają w większości przypadków aktywności gracza przez kilka dni lub wbicia ustalonego minimalnego lvl przez osobę która pobierze grę. 

Po kilku dniach tracimy kontakt z osobą która zleciła na tą "pracę"2. Tester usług/ produktów finansowych - praca w domu


Ogłoszenia takie możemy znaleźć na serwisach ogłoszeniowych.
Jest to podobna zasada jak wyżej, zostajemy proszeni o zakładanie kont bankowych, w skrajnych przypadkach brania pożyczek - pod pretekstem pracy jako "tajemniczy klient/tester" oceniający usługi w danym banku. 
Tutaj sytuacja jest poważniejsza niż wyżej, ponieważ większość rachunków, gdy nie spełni się warunków: obrotu na koncie / ilości lub kwoty transakcji w danym miesiącu jest płatnych.
Osoba zlecająca nam rejestrację dostaje za nas prowizje 25-200zł za nowego klienta i na tym cała współpraca się kończy. 
Lub jak w przykładzie 1A, każe nam szukać nowych klientów, abyśmy mogli my na tym zarobić. Z jednej osoby mogą wyciągnąć ok 2000zł, ponieważ tyle obecnie banków i instytucji finansowych oferuje się w serwisach afiliacyjnych.  3. Oferty pracy, duże zarobki, praktycznie brak wymagań.


Tym sposobem działają osoby chcące złapać wszystkich którzy szukają pracy - obecnie mają Eldorado. 
Sposób jest prosty, oszuści wrzucają ogłoszenie z ofertą pracy (tutaj nie ma reguły - kurier, sprzedawca, przedstawiciel,...) każda osoba która jest zainteresowana dostaje wiadomość, że jest idealnym kandydatem. 
Podczas wstępnej rozmowy, czasami, nawet nie telefonicznej a w komunikatorze internetowym. Pada pytanie w jakim banku mamy konto? w odpowiedzi otrzymujemy, że musimy założyć konto w innym banku ponieważ (wachlarz możliwości) wypłaty/zaliczki są księgowane natychmiast, system firmy nie obsługuje innych banków, księgowej ułatwiamy pracę?:D  
Po prostu, mamy założyć konto w innym banku, niż mamy obecne. Otrzymujemy nawet link, żebyśmy nie musieli szukać. Konto mamy założyć natychmiast, żeby już na pierwszą wizytę w biurze firmy, podać rachunek na który będziemy dostawiali wypłaty. Po założeniu konta, kontakt się urywa. zostajemy z nowym kontem a oszust z prowizją. 
Nie znam pracodawcy który z góry narzuca nam bank w jakim mamy mieć rachunek. Uczulcie na to zarówno siebie jak i znajomych.


Spotkaliście się z taką próbą lub podobną nakłonienia Was na założenie konta? A może zostaliście tak oszukani? Proszę o wasze komentarze lub wiadomość.