Etykiety

piątek, 15 maja 2020

Inwestycje w kryptowaluty prosto z mediów społecznościowych


Na pewno każdy z nas spotkał się w mediach społecznościowych (facebook, instagram...)  z promowanymi postami, pokazującymi plik kasy i ofertą pomocy przy zarabianiu grubych pieniędzy na kryptowalutach w zamian za 10/20/30% zysku.

Niestety, nie mam dla was dobrych wiadomości. Nie jest tak różowo.  

Już sama oferta, jest tak stworzona, żeby wywołać w nas poczucie, że pomoc jest realna, ponieważ osoba będzie otrzymywała "procent" tylko od naszego zysku. Jeżeli my nie zarobimy, ona nic z tego nie będzie miała :( Otóż nic qurwa bardziej mylnego!

Obecny rynek kryptowalut jest dość nieprzewidywalny, jest to gównie związane z obecnie panującą sytuacją na świecie. Można to zaobserwować na skaczącym i spadającym kursie głównej i największej z kyryptowalut - Bitcoinie BTC
Cena wachała się na przestrzeni pół roku w przedziale 12tys - 4tys $ za 1BTC

Aby zacząć inwestować w ktyptowaluty zostaniemy wprowadzeni w ten tajemniczy dla wielu z nas świat technologi blockchain... nie, po prostu zostaniemy poproszeni o założenie konta na jednej z giełd kryptowalut i będziemy otrzymywali "cynk" co należy zakupić. W gorszym przypadku, link do serwisu, gdzie inwestujemy pieniądze a inwestycją zajmą się "specjalistyczne boty/algorytmy"
Ale to już naszemu pomocnemu aniołowi będzie wszystko jedno czy na tym zarobimy, czy nie. Ponieważ przytulił sumkę z programu afiliacyjnego, za polecenie i wpłatę nowego użytkownika. I to sumkę nie małą, bo od 400-2500zł. 

Poniżej przykładowe stawki za poleconego, który zainwestuje w programie z jednego z serwisów afiliacyjnych.


W ostatnim czasie pojawiło się dużo kobiecych profili "inwestujących" w kryptowaluty oferujące pomoc. Wzbudzają one więcej zaufania, mają większe zasięgi ponieważ przeplatają zdjęcia pieniędzy, własnymi zdjęciami (o ile są to realne konta) Ma to na celu chyba także pokazać, że inwestowanie jest to proste:)

Możemy także, zostać poproszenie o założenie konta bankowego, bo tylko na takie konto, w tym właśnie banku, przelewy zlecone z giełdy dochodzą natychmiast! Tutaj też otrzymamy link do rejestracji, akurat banku, gdzie obecnie jest najwyższa stawka za poleconego - ale o tym będzie kolejny wpis jeżeli wam sie spodoba taka forma informacji o niebezpieczeństwach jakie czają się w sieci.

Dlatego uważajcie na wszystkie okazje, chrońcie swoje hasła i dane osobowe. Nie przyjmujcie, a na pewno już nie przesyłajcie dalej pieniędzy jakie otrzymacie od obcych osób. Chyba, że chcecie zostać słupami, oskarżonymi o pranie pieniędzy.


Jeżeli spotkaliście się z taką formą "pomocy" zapraszam do komentowania